O projektu

O lesních zahradách, permakultuře a hospodaření aneb, od knihy k filmu.

Na začátku všeho byla společná iniciativa nakladatelství DharmaGaia a organizace Permakultura CS, ze které vzešel český překlad knihy Lesní zahrady v praxi britského autora Tomase Remiarze. Tato kniha se zabývá již existujícími lesními zahradami z různých koutů Evropy, rozebírá jejich fungování a čtenáři tak dává návod, jak založit a úspěšně lesní zahradu udržovat jako osobní, komunitní, či komerční projekt. V případě, že knihu ještě neznáte, více informací o ní naleznete zde. Již během příprav vydání knihy a crowdfundingové kampaně vzniknul nápad natočit o lesním zahradničení v České republice dokument.

Když pak byl na podzim roku 2020 v rámci festivalu Evolution pokřtěn český překlad knihy, bylo definitivně rozhodnuto – natočíme první český dokument o lesních zahradách! Protože se jedná o poměrně nový trend udržitelného hospodaření, rozhodli jsme se podobně jako kniha sledovat několik již existujících lesních zahrad v České republice a zjistit, jak se u nás takovým projektům daří, v čem jsou oproti konvenčním zahradám rozdílné, jaká mají úskalí a v čem se nacházejí jejich výhody. Vydejte se na naše putování s námi, třeba Vás lesní zahradničení osloví!

Poslechněte si nás!

Co už bylo natočeno?

Autoři projektu

Lumír Kolíbal

Nakladatelství DharmaGaia

je malé, nezávislé nakladatelství, které od roku 1992 přináší na český trh knihy o mimoevropských kulturách. Tyto knihy doplňují tituly z oblasti filosofie, psychologie, nekonvenčně pojatém rodičovství a také ekologickém zahradničení.
www.dharmagaia.cz

Kateřina Horáčková

Spolek Permakultura CS

je spolek s dlouhou tradici (založen 1996) a je součástí širokého mezinárodního permakulturního hnutí. Pořádáme mezinárodně uznávané kurzy permakulturního designu (PDC – Permaculture Design Certificate) a další specializované kurzy. Naším hlavním cílem je sdílení zkušeností a šíření informací o permakultuře ve středoevropských podmínkách.
permakulturacs.cz